Кралят на попа с рекорден договор в историята на музиката
Последна редакция: 16.03.2010, 17:54
Публикуване: 16.03.2010, 11:44
Кралят на попа Майкъл Джексън продължава да отстоява позицията си на най-популярната личност в историята на съвременната музика месеци след смъртта си. Според Wall Street Jounal, цитиран от БиБиСи, наследството на поп изпълнителя е продадено за $200 млн. на звукозаписното студио на Sony.
Наследството, което е оставил Джексън ще е достатъчно за издаването на 10 нови албума, като най-малко един от тях ще бъде с неиздавани досега песни.
При пределени условия контрактът може и да достигне $250 млн., уточнява WSJ.
Очаква се по-късно днес да бъде дадена допълнителна информация относно бъдещите записи, но се предполага, че първият от тях ще излезе до края на годината. Най-вероятно това ще бъде саундтракът към фимла This is it.
Световните агенции припомнят, че след смъртта на Майкъл Джексън през юни миналата година, копия на неговите албуми са продадени в 31 млн. екземплята.

Коментари (0) Най-старите отгоре
Вашият коментар