News.bg | Money.bg | Topsport.bg | Vsi4ko.bg | Finance.news.bg | Gladen.bg | Lifestyle.bg | Ibox.bg

Регистрация | Забравена парола?

Вход
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx/0.7.65

Фиксинг

22.05.2012
  • 1.53182 Понижение
  • 1.62837
  • 1.95583
  • 2.41849 Понижение
  • 0.19177 Понижение
  • 0.24253 Понижение

още фиксинги

Борсов коментар

БФБ
Червено начало на сесията

Към 10:50 ч. болшинството от по-обортните позиции се търгуваха на по-ниски средни нива от предходната сесия, а борсовите индекси бележеха понижения

Преглед на печата

Преса
23.05.2012 г.

“Най-силният трус от 84 г. насам - минимум щети, максимум паника“,“Вятърни проекти за 4 млрд. лв.", “Deutsche Bank предлага Гърция да въведе „гевро“

Вместо електронна здравна карта - универсална

Последна редакция: 09.02.2012, 12:04

Публикуване: 09.02.2012, 12:01

стефан константинов

© БГНЕС

Автор: Money.bg

Размер на шрифта: a a a

Да се въведат универсални идентификационни карти вместо електронна здравна карта, която би служила само в здравеопазването, тази идея защити здравният министър Стефан Константинов на форум, посветен на електронното здравеопазване.

По думите му по-добре е да имаме универсални идентификационни карти, които да ни идентифицират и пред банки. В тази карта ще има нещо като цифров подпис, с което ще могат да се ползват всички административни услуги, т.е. тази карта ще бъде вход към системата, поясни Константинов.

Той посочи като предимство на универсалната карта и това, че няма да се разпиляват и дублират средства и че ще е само една. С нея Константинов посочи, че ще се получават електронни рецепти, електронни болнични и ще се осигурява достъп до пациентското досие.

Стефан Константинов изрази подкрепа на идеята на Даниела Давидкова от парламентарната комисия по здравеопазване да се сформира междуведомствена работна група към Здравното министерство с експерти от парламента, Министерството на транспорта, Здравната каса, лечебни заведения и други организации, която да направи анализ на електронното здравеопазване и да даде конкретни предложения за преодоляване на съществуващите пречки и за внедряването и развитието на информационните технологии в здравния сектор на България.

Константинов съобщи, че ще бъдат необходими законодателни промени, за да се регламентира електронното здравеопазване.

 

Сподели: В Ibox.bg В Svejo




403 Forbidden

403 Forbidden


nginx/0.7.65

РЕКЛАМА

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx/0.7.65