Окончателният PMI индекс на услугите на Еврозоната за януари качи до 50.4 пункта
Последна редакция: 03.02.2012, 12:51
Публикуване: 03.02.2012, 11:04
Окончателният PMI индекс на активността в сферата на услугите на Еврозоната за януари качи до 50.4 пункта (малко под предварителните данни и очакванията за 50.5 пункта) спрямо 48.8 пункта за декември месец. Това е най-високото ниво на индекса от пет месеца насам.
Окончателният общо PMI индекса на бизнес активността в Еврозоната за януари качи до 50.4 пункта (колкото бяха предварителните данни и очакванията на пазара за 50.4 пункта) спрямо 48.3 пункта за декември месец.
Тези като цяло добри данни показват, че активността в сферата на услугите и общата бизнес активност в Еврозоната през януари се върна по пътя на растежа/експанзията (индексите върнаха над важното ниво от 50 пункта), което подсилва надеждите, че Еврозоната може би няма да се окаже в риск от по-сериозен спад/рецесия, каквито бяха предишните страхове на икономисти, анализатори и участници на финансовите пазари.
Това е първият ръст над важното ниво от 50 пункта на двата от пет месеца насам. Основна причина за това покачване на PMI индекса на услугите и на общия бизнес индекс на Еврозоната обратно над нивото от 50 пункта са добрите индекси на Германия и Франция, но в същото време останалата част от региона известна като "периферията", продължава спада на бизнес активността (най-вече в Италия и Испания), макар и с по-бавно темпо отколкото в края на 2011г.

Коментари (0) Най-старите отгоре
Вашият коментар