Връщането на ДДС на 20% е добър вариант. Тази мярка създава равнопоставеност. Това заяви пред БиТиВи председателят на КНСБ Пламен Димитров.

Той поясни, че ставката е била намалена за отделни сектори заради пандемията. Димитров не очаква връщането й на нормалните нива да повлияе на цената на хляба. По думите му мярката може да донесе 400 млн. лв. на държавната хазна.

Според него друг вариант за запълване на дупките в бюджета е облагането на свръхпечалбите на банките. Димитров подчерта, че това е еднократна мярка, която няколко страни от ЕС вече са приложили. Той поясни, че към днешна дата печалбата на банковия сектор у нас е над 2 млрд. лв.

Председателят на КНСБ поясни, че синдикатът се противопоставя на идеите за замразяването на пенсии и заплатите в някои сектори.

Обединената левица вещае катастрофа с Бюджет 2025

Обединената левица вещае катастрофа с Бюджет 2025

Финансовият министър отказа коментар пред медиите