Promenada Mall - мащабният пловдивския проект на южноафриканския собственик на Serdika Center и Paradise Center в София NAPI Rockcastle, се приближава към реализация. Идейният проект на търговския център е бил внесен в Дирекция "Устройство на територията и инвестиционни проекти" под тепетата, пише в. "Марица".

Предвижда се разгънатата застроена площ да достигне близо 150 000 квадратни метра или 188 000 квадратни метра заедно с подземните гаражи за 1700 автомобила. Те ще стигат до мола през ул. "Христо Ботев" и бул. "Найчо Цанов". Това е районът на пловдивската Сточна гара - един от най-натоварените в Пловдив. Затова ще се наложи и изграждането на нова улица.

Мол за 150 млн. евро готвят в Пловдив

Мол за 150 млн. евро готвят в Пловдив

Той ще е и един от най-големите у нас, но проектът се бави вече няколко години

Promenada Mall ще има 5 нива, кино и голям собствен парк с амфитеатър в източната част на имота. Допълнително залесяване ще намалява шума и замърсяването от трафика.

Инвестицията в проекта се очаква да бъде около 150 милиона евро.

За него се говори от вече 7 години, като той получи нов тласък през 2023 г. Както отбелязва "Марица", NEPI Rockastle междувременно пренасочи усилията си към разширението на своя мол Promenada в Букурещ.