Германският крупен производител на спортни стоки Puma SE рязко понижи прогнозата за приходите си за 2025 г., отбелязвайки по-слабите от очакваното резултати на основните си пазари, както и негативното въздействие на търговските мита за внос в САЩ.

Компанията вече не очаква да постигне ръст на приходите тази година. "Спадът в продажбите, отбелязан през второто тримесечие, вероятно ще продължи до края на тази година, което ще доведе до увеличаване на запасите от продукция", се казва в съобщението на германската компания.

По предварителни оценки, негативното въздействие на американските мита върху резултатите й за 2025 г. ще достигне 80 милиона евро.

Според новата прогноза на Puma, приходите, коригирани с колебанията на валутния курс, ще паднат с 11-12% спрямо първоначалната прогноза за тази година. Преди това компанията очакваше увеличение на годишните приходи за 2025-а с 1-5%.

Според предварителните данни, през второто тримесечие Puma има нетна загуба от 247 милиона евро, в сравнение с нетна печалба от 41,9 милиона евро за същия период на предходната година. Приходите на спортния гигант са намалели за тримесечието с 8,3% на годишна база, до 1,94 милиарда евро.

По-конкретно, за април-юни продажбите на Puma в Северна Америка са намалели с 9,1%, в Европа - с 3,9%, а в Китай - с 3,9%.

От началото на годината досега, стойността на акциите на Puma е паднала наполовина.

Заради спад на печалбите Adidas и Puma обмислят съкращения на работни места

Заради спад на печалбите германски спортни гиганти ще съкращават работни места

Компаниите са принудени да намалят разходите