Цените на златото са малко по-ниски в сряда сутринта след предишните дни на печалба за благородния метал. Растежът на американските фондови пазари предполага връщане на настроенията за инвеститорски риск след борсовата волатилност в началото на седмицата.
Според данните от по-ранната днешна търговия, цената на фючърсния контракт за злато през август на Нюйоркската фондова борса Comex намалява с 0,16%, или с 2,95 долара - до 1808,45 долара за тройунция. Във вторник жълтите слитъци леко поскъпнаха.
Цената на септемврийските фючърси за сребро в същото време спадна с 0,33% до 24,913 долара за унция.
В началото на седмицата се наблюдава нестабилност на световните пазари, свързана с рисковете от пандемия. Инвеститорите се опасяваха, че делта вариантът на коронавируса, който се смята за по-заразен и опасен, може да доведе до ново затягане на ограничителните мерки и да повлияе на икономическото възстановяване.
Въпреки че златото традиционно е по-надежден актив, стойността му падна в понеделник поради глобална разпродажба, която доведе до спад в световните индекси на акциите със средно 1-2,5%. След корекционния растеж във вторник цената на благородния метал се върна към спад, докато американските борсови индекси показаха ръст от 1,5-1,6%.
"Цената на благородния метал загуби последните си печалби след покачването на индексите на Уолстрийт, което ограничи търсенето на безопасни активи", цитира The Wall Street Journal анализаторите от Oanda.



USD
CHF
EUR
GBP