"На всеки 70 българи един е престъпник" е водещo заглавиe на в. "Сега"

На всеки 70 българи се пада поне по един престъпник - това може да бъде пресметнато от статистическите данни в отчета на МВР за дейността му през 2017 г.

От тях става ясно, че за миналата година вътрешното министерство е установило 51 603 извършители на престъпления. Общият брой на регистрираните престъпления е 104 237. От тях са разкрити само 47 373, или 45 на сто. Това означава, че не са разкрити извършителите на други 57 000 престъпления. Сметките нагледно показват, че само за миналата година в България е имало около 100 000 престъпници - 50 000 установени и 50 000 неустановени.

Прочети още от статията на в. "Сега"

"Коли караме всякакви", четем в "Капитал"

Картината на автопарка в България остава шарена и доминирана от стари возила

B България има над 60 автомобила Tesla, около 50 Rolls-Royce и... 1220 Волги. От статистиката за регистрираните в КАТ коли винаги могат да се извадят подобни интересни факти, готови за пълнеж за вестникарски страници в сушави периоди. Но съществените изводи са в общата картина, която за съжаление остава на по-заден план, защото не крие потенциал за гръмки заглавия. Последните данни за цялата 2017 г., както и първия месец на 2018 г. не показват някаква особена промяна в българския автопарк.

Прочети още от " Капитал"

"Всеки трети у нас е даден на събирачи на дългове" е заглавиe от в. "24 часа"

Задлъжняваме по-често за битови сметки и от бързи кредити и по-малко към банки и телекоми

1 милион и 940 хиляди длъжници, т.е. почти един на всеки трима българи, вече са предадени на събирачи на дългове, или т.нар. колектори, които събират просрочени кредити и неплатени сметки.

Това показват последните данни на колекторските агенции за 2017 г.

От 2016 до 2017 г. броят на длъжниците, прехвърлени към тях почти се е удвоил - от 1 до 1,94 млн.

Прочети ще от в. "24 часа"

"Фиктивни сделки с лихвоточки точат държавата" извежда на първа страница в. "Монитор"

Български граждани, спестявали за жилища в ДСК от 70-те години на миналия век, правят фиктивни сделки, за да се възползват от възможността да купят имоти с лихвоточките си, твърдят членове на общинските комисии, занимаващи се с картотекирането на спестовниците.

Близо 30-годишната сага с жилищно-спестовните влогове е довела до много креативни начини за придобиване на жилища чрез обезщетения, като един от тях са фиктивните разводи.

Съпрузи, живели десетилетия в разбирателство, късат клетвените листове, за да си купят още един имот.

Прочети още от статията на в. "Монитор"

"Борисов и Путин обсъдиха енергийните проекти в България", четем във в. "Стандарт"

Президентът на Руската федерация Владимир Путин поздрави премиера Бойко Борисов по случай националния празник на България, съобщиха от правителствената информационна служба.

В телефонен разговор, проведен днес, двамата обсъдиха енергийните проекти на територията на страната ни, а Борисов запозна Путин с развитието на темата за Западните Балкани, върху която акцентира Българското председателство на Съвета на Европейския съюз - изграждане на транспортна и дигитална свързаност в региона, както и развитие на електроенергийната и газопреносната инфраструктура. Коментирано беше и провеждането на среща между двамата по време на Българското председателство.

Прочети още от в. "Стандарт"

""Булгартабак" печели повече от сирене и телевизори, отколкото от цигари", пише в. "Капитал"

Приходите на холдинга са се увеличили основно заради вливането на магазините "Техномаркет" в групата

"Булгартабак холдинг" започва да измества фокуса си от производство и продажба на цигари към хранителната индустрия и продажбата на електротехника, показва консолидираният отчет на дружеството за последното тримесечие на миналата година.

Прочети още от " Капитал"

"Управляващите не виждат сивия слон на кабелния тв пазар", пише в. "Сега"

КРС не се интересува нито от броя на абонатите, нито от проблемите на фирмите

В Народното събрание предстои поредното действие на пиесата "Не гледайте какво правим, а слушайте какво говорим" или на сериала "Казваме истината, но не повече от 50% от нея". 

Депутатите ще гласуват в близките дни предложения на "Обединените патриоти" за промени в Закона за радиото и телевизията.

Прочети още от в. "Сега"

"Българските емигранти - инвеститор №1 в държавата" пише в. "Монитор"

Българи берат нарциси и рози в Холандия и Великобритания, разнасят пици в Италия, поправят коли в Германия и гледат старци в Гърция. Вместо да се грижат за децата и родителите си, те са принудени да живеят на стотици и хиляди километри от дома и родината си, за да изкарват парите, необходими за прехраната на близките си, останали тук, в България. Едва ли някой знае колко точно българи живеят и работят в чужбина. Според различните статистики те са между 1 и 1,1 милиона. А според някои числото им е доста по-голямо и надхвърля 1,5 милиона. За 7-милионна България това число е смазващо голямо. Още повече като се има предвид, че това са хора в трудоспособна възраст и младежи - настоящето и бъдещето на родината ни. Много хора са склонни да охулват и обиждат родните емигранти, като ги обвиняват, че са дезертирали от родината си, вместо да останат тук и да се опитат да й помогнат да се измъкне от кризата. Срещу работещите в чужбина често се използва и думата "национални предатели".

Прочети още от в. "Монитор"

"Държавата да купува ЧЕЗ, е безумие" четем в "24 часа"

При държавен монопол всеки сезон ще има скандиращи за по-евтин ток

1. Държавата е лош собственик по принцип

Източна Европа се провали с комунистическия експеримент и преходът мина под знака на движение към пазарна икономика и оттеглянето на държавата като собственик на банки и заводи. Тъй като напоследък има говорители в обратна посока, нека им задам въпрос: кое държавно дружество през последните 28 г. е управлявано добре, въвело е нови технологии, завладяло е пазари, излязло е на чужди борси?

Прочети още от в. "24 часа"

"Случаят с ЧЕЗ е като плаващи пясъци", пише в. "Стандарт"

-Господин Симеонов, затихва ли шума около случая с продажбата на ЧЕЗ?

-Не смятам, че затихва. Този скандал е малко като плаващ пясък - колкото повече мърдат управляващите, толкова повече могат да потънат в него. Те на няколко пъти смениха реакцията си. Колкото повече сменяш реакцията си, толкова по-необмислено започва да изглежда твоето поведение. Случаят е изпитание, защото става дума за енергетика. Когато става дума за енергетика, правителствата страдат доста. В сегашния случай тепърва трябва да се разбере кои са тези хора, степента на държавна намеса, ако има такава, тепърва трябва да говорим по принцип по тези теми. Добавете и това, че АЕЦ "Белене" и американските централи отново се отварят като тема, както и това, че някой говори за вдигане на цените. Така че няма как да очакваме отшумяване на случая. Струва ми се, че част от политическите играчи тепърва гледат откъде духа вятърът, за да се позиционират.

Прочети още от в. "Стандарт"