Първият хотел от световно известната верига DoubleTree by Hilton отвори врати в курортен комплекс Златни пясъци, съобщиха от компанията. Мениджърите обещават да превърнат петзвездния хотел в една от предпочитаните туристически дестинации в Източна Европа за български и чуждестранни туристи. Една от причините, вече доказалата в света се марка, да стъпи в България са резултатите от проучване, което цитира Рок Палеши - президент на DoubleTree by Hilton.
„Българската икономика и туризъм се очаква да отбележи значителен ръст, особено в този регион. Това е наистина добра инвестиция и именно заради това се чувствам уверен в новото начало. Надявам се, че първият DoubleTree by Hilton в България, заедно с останалите хотели от веригата, ще допринесе за трайното и бързо популяризиране на висококласните услуги и удобства, които предлагат нашите хотели", каза той.
Гостите на новооткритият DoubleTree by Hilton ще могат да опитат от легендарната топла шоколадова бисквитка, с която е посрещан всеки гост в над 250 DoubleTree хотела в цял свят.
Разположен на склон с гледка към Черно море, DoubleTree by Hilton Varna предлага 196 напълно обновени стаи и апартаменти, оборудвани с 32" LCD телевизори, удобни работни кътове, просторни душ кабини, високоскоростен интернет и уникалните за България и легендарни за веригата DoubleTree легла Sweet Dreams. DoubleTree by Hilton Varna - Golden Sands предлага на своите гости директен достъп до най-големия СПА и уелнес център на българското крайбрежие - Aphrodite Beauty Spa & Health Clinic.
За по-активните гости хотелът предлага уникалния по рода си Precor® Fitness Center, разположен до закрития отопляем басейн, два открити басейнa, единият от които с водни пързалки, както и малък детски басейн. За малките гости са предвидени редица занимания както на закрито, така и в детския клуб на хотела. За да бъде осигурена спокойна почивка на родителите, хотелът предлага индивидуални грижи за деца.
Doubletree by Hilton е част от световното портфолио хотели Hilton с бързо разрастваща се мрежа, която включва повече от 250 хотелски и курортни комплекса на 5 континента. Луксозната верига хотели с пълно обслужване е отбелязала забележителен успех от своето навлизане в Европа през пролетта на 2008 г. с 20 хотелa Doubletree by Hilton в 8 европейски държави.
Хилтън продължава да увеличава своето присъствие в Европа с повече от 200 действащи хотела и над 90 в процес на завършване. DoubleTree by Hilton Varna - Golden Sands е вторият хотел на Хилтън в България.