Единен електронен регистър на публичните продажби, извършвани от частните съдебни изпълнители в България, представи на пресконференция днес председателят на Съвета на Камарата на частните съдебни изпълнители (КЧСИ) Георги Дичев, предаде econ.bg
Причините за създаването на регистъра са две - първо искаме да има прозрачност при търговете и сделките, извършвани от частни съдебни изпълнители, каза Дичев.
Трябва да се знае, че офертите се подават в съответното съдилище, а не при нас, и поради тази причина никой частен съдебен изпълнител не може да манипулира или да влияе по какъвто и да било начин на търга, посочи той.
Втората причина за създаването на регистъра е желанието ни да разгласяваме търговете и да привличаме повече евентуални купувачи, обясни председателят на Съвета на КЧСИ.
Всички оферти, които биха заинтригували потенциалните купувачи, както и необходимите указания, нормативни актове и цялата информация са поместени на сайта на Камарата www.bcpea.org, уточни Дичев.
В момента в сайта има около 190 имоти, обявени за продан, каза Мариян Петков, член на Съвета на КЧСИ.
В момента само около 15% от всички частни съдебни изпълнители са публикували обявленията си в сайта. Срокът за обявяването на всички оферти е до края на юни, уточни Петков.
Всички частни съдебни изпълнители са задължени да поместват в сайта обявленията си, но ако не го сторят, има и предвидени наказания, като най-тежкото е лишаване от право за упражняване на професията за срок от пет години, отбеляза Георги Дичев. Очакваме този сайт да бъде най-посещаваният от хората, търсещи имот на атрактивна цена, заключи Дичев.
Например за двустаен апартамент на бул. "Александър Стамболийски" в столицата наддаването ще тръгне от 52 400 лв. Търгът за двустайно жилище в столичния квартал "Хаджи Димитър" започва от 65 000 лв. За по-крайните квартали на София могат да бъдат намерени оферти с начална цена под 20 000 евро.
вендета
на 17.06.2009 в 03:35:57 #1САЩ Стартира единен сайт за продажба на ипотекирани имоти Какво общо тази новина има със САЩ.........!? За жалост след новият фасон(дизайн) нюза, изглежда по-зле и информацията не е това, което трябва да е!