Липсата на информация за активната съставка на Антималигноцит, не може да бъде причина за нерешаване на „проблема Антималигноцит". Това твърдят от УС на ГС "Антималигноцит". От там посочиха, че лекарството съдържа няколко аминаокиселини, които са известни и активна съставка от билки.
Едва ли такъв продукт, може да бъде заплаха за здравето на онкоболните, на фона на традиционната терапия. Създателя на продукта, ще оповести съставката, в случай че държавата ни покаже интерес и загриженост, за своите болни, които искат и този метод на лечение, твърдят от сдружението.
Не е вярна и информацията, че продукта може да бъде регистриран единствено в Европейската агенция по лекарствата. Всяка държава членка, може да разреши даден продукт за употреба, за да отговори на специални потребности на пациента, като това става с наредба на министъра на здравеопазването, а продукта се използва само в страната членка, а не в ЕС. За сега министерство на здравеопазването ни показа, че служи на собствения си интерес и егоизъм, посочват от УС на ГС "Антималигноцит".
През лятото на 2010-а Продан Христов - откривател на лекарството, заяви пред Дарик, че е спрял производството му. Тогава той коментира, че ако лекът бъде регистриран в България, той е готов да започне отново да го произвежда.