На финала на световното първенство по футбол един срещу друг се изправиха два от най-добрите отбори в турнира. И Франция, и Аржентина бяха в добра форма и показаха абсолютна доминация на терена, но в крайна сметка шампиони са "Гаучосите".

Докато много хора правиха прогнози за това коя страна ще вдигне трофея, други се питаха какъв е залогът - колко ще спечелят победителите и победените?

Победителите на Световното първенство по футбол през 2022 г. - Аржентина ще получат колосалните 42 милиона долара, изчисляват от Аugust Мan. Отборът на Франция ще се прибере с внушителната награда от 30 милиона щатски долара.

FIFA ще получи над 200 милиона долара обезщетение след разследване за корупция

А над 50 души са обвинените

Има ли парична награда за третото и четвъртото място?

Да! Световното първенство по футбол през 2022 г. дава доста щедри парични награди на отборите, класирали се на трето и четвърто място. Хърватия прибра около 27 милиона щатски долара, докато първият африкански отбор в топ 4 на Световно първенство - Мароко прибра 25 милиона щатски долара.

Скандалите около Катар 2022: Най-скъпото Световно първенство в историята