Инвеститорът Уорън Бъфет, който в момента притежава богатство в размер на 70 милиарда долара и е вторият най-заможен човек в света, смята, че най-голямата икономика в света не е в особено добро състояние.

Милиардерът вижда задълбочаваща се пропаст между богатото и бедното население на Щатите и по неговите думи това е голям проблем.

"Във Forbes 400 влизаха хора с общо 93 милиарда долара през 1982 година, а днес те държат 2,4 трилиона долара. Това е с 25 пъти повече", коментира Бъфет в интервю за CNN Money.

"Ако човек работи по 40 часа седмично, вероятно дори на две места, опитва се да бъде добър родител и в същото време нещата буксуват, той се пита: "Какво не е наред?", казва още инвеститорът и допълва: "Тогава той ще иска да промени тази ситуация, отива да гласува и смята, че Тръмп е отговора на този въпрос".

Собственикът на конгломерата Berkshire Hathаway е на мнение, че в момента икономиката на Щатите се контролира от богатите, но в никакъв случай не може да се каже, че е във "фантастична форма".

Уорън Бъфет посочва, че според статистиката през третото тримесечие годишният ръст на БВП е около 3%. "Икономиката е по-слаба, отколкото хората си мислят", допълва той.  

"Изчисленията показаха, че за третото тримесечие БВП е нараснало с 2,9%. Аз не мисля, че е така. Ако бъде ревизирана тази статистика, ръстът ще бъде по-малък", казва милиардерът.