Поръчките за стоки с дълготрайна употреба в САЩ за август се сринаха с цели-13.2% м./м. (при прогнози на пазара за спад с -4.5% м./м.) до 198.49 млрд.$ след растеж от +3.3% м./м. за юли месец (низходяща ревизия от +4.2% м./м.  предишна оценка). Това е най-големият месечен спад в поръчките за стоки с дълготрайна употреба от януари 2009г. и най-ниски нови поръчки от февруари 2011г. насам. Този силен спад е факт след три месеца на относително добър ръст и нов сигнал за отслабване на промишления сектор.

Поръчките за стоки с дълготрайна употреба без тези за транспорта в САЩ за август падат с -1.6% м./м. (при прогнози за повишение с +0.4% м./м.) след спада с -1.3% м./м. за юли месец (низходяща ревизия от спад с -0.6% м./м.).

Поръчките за стоки с дълготрайна употреба без тези за отбраната в САЩ за август се сриват с цели -12.4%м./м. след растеж с +4.7% м,./м. за юли (низходяща ревизия от +5.7% м./м.), а поръчките за отбраната се сриват с цели -40.1% м./м. през август.

Поръчките за стоки с дълготрайна употреба без тези за отбраната и въздухоплаването (ключово барометър за бизнес инвестициите) в САЩ за август обаче покачват с +1.1% м./м. след спада с цели -5.2% м./м. за юли (низходяща ревизия от -3.4% м./м.), което все пак предполага, че има предпазлив оптимизъм в бизнеса в промишления сектор относно икономическото възстановяване на страната.

Танспортните поръчки през август се сриват с цели -34.9%м./м. и това е в основата на солидния спад на поръчките за дълготрайни стоки.

Поръчките за моторни превозни средства и части за тях качват през август се сриват с -10.9% м./м. след повишение от цели +12.8% м./м. за юли, а поръчките за електрическо оборудване покачват с +3.8% м./м.

Има срив във въздухоплавателните поръчки от цели -101.8% м./м. през август главно поради спада в поръчките за самолетите Boeing (поръчки само за един самолет след поръчки за цели 260 през юли месец).

Тези данни като цяло са смесени до слаби, като сривът на поръчките за дълготрайни стоки през август се дължи главно на сривът в транспортните поръчки, но данни показват ясно слабостта в промишления сектор на САЩ.