Електронният гигант Foxconn, който произвежда Apple iPhone, предприема необичайна стъпка, като стартира производство на хирургически маски, пише BBC. Фирмата смята да отвори отново и производствените си линии за електротехника, които бяха затворени заради коронавируса, но за да се случи това, трябва да получи разрешение от властите.

След разразяването на епидемията търсенето на маски се покачи значително, което предизвика недостиг в световен мащаб. Компанията възнамерява да започне да произвежда по два милиона маски на ден до края на месеца.

Коронавирусът със сигурност ще удари Apple. Foxconn намали прогнозите си за 2020 г.

Коронавирусът със сигурност ще удари Apple. Foxconn намали прогнозите си за 2020 г.

Очаква се сериозен спад в продажбите на смартфони в Китай

"Колкото по-рано предприемем тези действия, толкова по-големи шансове имаме да предотвратим разпространението на вируса", пише в съобщение на компанията.

От Foxconn заявиха, че вече започват тестовата продукция на маски в своя водещ производствен завод в Шенжен, Южен Китай. Първоначално маските ще се използват, за да предпазят служителите си от евентуална зараза: "Това е наша отговорност като компания. След като започнем с пълното производство на продукцията, ще предлагаме и маски на хора, извън компанията."

Oт Foxconn посочват, че ще използват ново поколение оборудване за измерване на температурата в своите своите помещения, за да им помогне за откриването на потенциални вируси при работниците.

Foxconn търси купувач за недовършен завод за $8,8 милиарда в Китай

Foxconn търси купувач за недовършен завод за $8,8 милиарда в Китай

Фабриката трябваше да произвежда LCD екрани

Компанията бе една от многото, които спряха работа по време на почивните дни около Китайската нова година. В предходните години, фабриките ѝ не спираха работа, дори по време на празниците. 

Според някои анализи доставките на смартфони в световен мащаб тази година могат да паднат с цели 10% и да причинят недостиг на iPhone, особено на новия модел - iPhone 11.

Американският производител на автомобили General Motors също ще се включи в опитите за разрешаване проблема с недостига на хирургически маски, а китайското предприятие SAIC-GM-Wuling обяви, че ще създаде 14 производствени линии с цел да прави 1,7 милиона маски на ден.