Властите в Тайван се канят да посочат вратата на платформата за споделени превози Uber. Коментарите, че компанията може да напусне острова, дойдоха само два дни след като стана ясно, че китайското поделение Uber China ще се обедини с местния гигант Didi Chuxing.

Uber се обединява с най-големия си конкурент

Uber се обединява с най-големия си конкурент

Ето кой е той

От тайванската комисия по инвестициите посочват като причина това, че Uber “оперира нелегално” на територия на острова. Дейността на корпорацията е регистрирана, като информационна технологична платформа, а не като свързана с транспортни услуги, съобщава Reuters.

“Компанията е регистрирана, като доставчик на информационни услуги, но всъщност извършва транспортни такива”, коментира говорителят на комисията.

Окончателното решение за това, дали компанията ще продължи да оперира в Тайван или ще бъде принудена да напусне острова, ще бъде взето до 11 август.

През миналия месец местни таксиметрови шофьори организираха протести срещу Uber и настояха тайландските власти да “изгонят” американския старт-ъп.

Uber си тръгва от Унгария

Uber си тръгва от Унгария

Местните власти гласуваха нов закон, който ограничава достъпа до мобилни приложения

Подобни демонстрации имаше и в редица други държави, в които компанията оперира. През юли дори дейността на Uber беше прекратена в Унгария.

През октомври 2015 г. Uber прекрати дейността си в България. Това се случи след като по-рано Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) излезе с решение, че услугата за споделени превози трябва да “преустанови некоректните практики”. То беше потвърдено от Върховният административен съд (ВАС).

Въпреки това през юни месец компанията потвърди намеренията си да инвестира в България, като изгради свой логистичен център. Там ще бъде управлявана дейността по обслужване на колите на Uber.

Технологичният гигант Uber изгражда логистичен център в България

Технологичният гигант Uber изгражда логистичен център в България

Компанията инвестира въпреки забраната на услугите й