По време на валутната търговия в четвъртък щатският долар остава относително стабилен по отношение на еврото, британската лира, и японската йена.
Индексът ICE, показващ динамиката на долара спрямо шест валути (еврото, швейцарския франк, йената, канадския долар, лирата стерлинг и шведската крона) днес сутринта добавя 0,22%, а по-широкият доларов индекс WSJ се покачва с 0,04%.
Към 10:05 часа българско време общата ивропейска валута поскъпва с 0,06% и едно евро се търгува на пазара по 1,1381 долара в сравнение с 1,1373 долара за евро в края на предишната сесия.
Британската лира стерлинг днес сутринта се покачва с 0,07% и се търгува на ниво 1,3593 долара за един паунд.
Курсът на американската валута по отношение на японската възлиза на 115,33 йени за долар срещу 115,52 йени за долар при закриването на търговията в сряда.
Вчера доларът загуби 0,1% спрямо еврото и йената след публикуването на протокола от януарското заседание на Федералната резервна система на САЩ.
Въпреки факта, че протоколът не показа нищо ново в сравнение с последните изявления на лидерите на американската централна банка инвеститорите бяха донякъде успокоени от липсата на нови, още по-"ястреби" сигнали в него, отбелязва The Wall Street Journal.
"Виждаме, че ръководството на Фед не е обсъдило сериозно възможността за започване на цикъл на затягане с повишаване на 50 базисни точки наведнъж или възможността за повишаване на това на всяка от седемте срещи, оставащи тази година", каза Пол Ашуърт, главен икономист в Capital Economics.
Протоколите показват, че ръководителите на регулатора са открити за по-бързо повишаване на лихвите през тази година, както и са готови да предприемат и други мерки за затягане на парично-кредитната политика, ако инфлацията остане висока.
Няколко представители на Фед са подкрепиха прекратяването на програмата за обратно изкупуване на активи предсрочно, но след срещата беше решено да не се променя нейният срок, който трябва да приключи през март.