България е напът да се сдобие с най-голямата частна дентална клиника в Европа. През април веригата за дентални практики Dentaprime ще открие във Варна своята най-голяма инвестиция, която ще постави страната на още по-видно място на картата на европейския здравен туризъм.
Новият обект ще разполага със 71 стаи за работа с пациенти, като целта на инвеститора е чрез големия капацитет да бъдат привлечени още повече здравни туристи в България. Само за периода 2016-2019 година точно 8 687 германци са използвали услугите на компанията у нас.
Самата тя започва да оперира на българския пазар през 2006 година с идеята да привлича чуждестранни пациенти от немскоговорящите страни. "Всяка година броят на пациентите нараства с около 20%, като през 2019-а достига 4 600 души", обяснява говорителят на компанията Александър Крингс в прессъобщение до медиите.
Според изчисленията на Dentaprime, пациентите от Германия могат да спестят у нас до 60% от разходите за поставяне на зъбни импланти. Това обаче по думите на представителя й не се дължи само на по-евтините разходи за труд на зъболекарите, които междувременно през последните 10 години значително са се увеличили, но и ефективността на самата клиника.
Така например големият обем поставяни импланти спомага за по-ниската им цена. Освен това се залага и на дигитални иновации, които да намалят разходите за компанията, а оттам и за пациента. Целта на Dentaprime до 2030 година е да може да осигури на пациентите от Германия лечение без доплащане, което да бъде покрито от касата.
Идеята за привличане на германски туристи с цел лечение, което да се покрива от германските здравни каси, е лансирана неведнъж от Германо-българската индустриално-търговска камара у нас, която неведнъж е отбелязвала ползите за страната.
В интервю пред Money.bg миналата година председателят й д-р Митко Василев обясни, че за целта е нужно да се сключи междуправителствено споразумение, което да позволи признаването на разходите за лечение у нас от германските здравни каси.
steiner
на 09.01.2020 в 13:23:09 #1В българския език не съществува дума "дентална".