Във връзка с операционен проблем, свързан с некоректен запис в базата данни на БФБ-София при отразяване на последното корпоративно събитие по емисията акции на Холдинг Нов Век АД-София (6N3), и последвалото неточно отразяване на пазарната капитализация на дружеството, е довело до решението на БФБ да замени Зърнени Храни България АД-София в състава на SOFIX с Холдинг Нов Век АД-София (6N3).
Съветът на директорите прие коригирано предложение на Комисията по индексите за промени в базата на SOFIX, и е коригирала грешката.
Следствие на това от 23 март 2015 г. при промяната състава на борсовите индекси, на мястото на Зърнени Храни България АД-София, в състава SOFIX ще влезе Холдинг Варна АД-Варна (5V2).
Холдинг Варна ще влезе в състава на SOFIX вместо Холдинг Нов Век
ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО
Още по темата
Водещото днес
Истории
Новини
Борси и финанси
