На последно място е Рим. Индексът BAK чрез който се изследва атрактивността на столиците оценява качеството на живот и условията за бизнес. Заради факта, че разполага с най-голямото летище в Европа, Лондон е на второ място. За Копенхаген се отчита либералният закон за трудовия пазар.
Изследвани са общо 192 западноевропейски региона и от 22 метрополии. Освен атрактивност е изследвана и икономическата производителност. По този показател Дъблин стои на първо място. В дъното на класацията е Берлин. По този показател Цюрих е на седма позиция, а Виена - на 14 място.
Ne_e_istina
на 08.09.2008 в 18:50:33 #3"На последно място е Рим". Пфуу, сега съм спокоен. Предположението ми, че на последно място е Софето се опроверга. А иначе съм съгласен с колегите по-долу, само да вметна, че у нас е доста по-лесно работодателя да те разкара, от колкото в една Франция да речем, където това може да стане само в присъствието на адвокат. Но като цяло, само с ЕРР няма как да сме притегателен център.
marana
на 08.09.2008 в 16:38:36 #2хубаво казано, колега. но има един проблем - и най-доброто законодателство (от което България е далеч) за да донесе полза трябва да се изпълнява. манталитетът ни пречи да се възползваме от предимствата. иначе и аз се възхищавам на Датския модел
vloti
на 08.09.2008 в 15:58:52 #1Какво пречи и ние да имаме либерално трудово законодателство и също като Копенхаген да привличаме повече инвестиции. Това може да стане с намаляване на осигуровките ,отпадане на минималната заплата ,отпадане на клас-квалификация , да няма фиксиране на работни часове и пречки(вкл. и данъчни) пред полагането на допълнителен труд, уволняванетто на излишни служители да става по-лесно ,бързо и евтино ,както и назначаването ... С няколко промени на трудовото законодателство ,което би отнело половин час на парламента можем да привлечем много повече инвестиции ,да намалим безработицата и да повишим доходите. Грузия ,Сингапур и Дания имат най-доброто трудово законодателство в свет. Мнения?