Минутите от последното заседание на FOMC към FED проведено на 12-ти и 13-ти септември показват, че решението на Федералния Резерв за стартиране на трета програма за "количествени улеснения" (QE3) е станало факт, тъй като членовете на Резерва не смятат, че икономиката на САЩ би нараствала достатъчно силно за да доведе до трайно и по-стабилно понижение на нивото на безработицата без да получи допълнителна подкрепа. Членовете на FOMC също така са се съгласили да използват редица "прагове" (на важни икономически индикатори?), които може да бъдат използвани по-лесно като ръководни указания за бъдещата политика, въпреки че ще се наложи по-нататъшна работа при тяхното изработване и уточняване. Целта на това е да се обясни по-ясно, как ФЕД ще взима своите бъдещи решения за паричната и лихвена политика. Например, някои от членовете на ФЕД, като шефът на ФЕД на Чикаго - Евънс, искат Федералната фондова лихва да остане в почти нулевите настоящи нива, докато инфлацията в САЩ не качи до 3%г./г. или нивото на безработицата не падне под 7%, докато други са искали определянето на по-различни "индикаторни прагове". Шефът на ФЕД на Минеаполис  - Кочерлакота пък е препоръчал да не се вдига Федералната фондова лихва, докато нивото на безработицата не падне под 5.5%, а инфлацията не качи над 2.25%.

Няколко от членовете на FOMC отново са изразили своите опасения, че новата QE3 програма може да усложни процеса на т.н. "изходна стратегия" след време на тези стимулиращи мерки. но по-голямата част от членовете на Резерва смятат, че нова голяма по размер програма за покупки на американски активи би подкрепила възстановяването на икономиката.

Минутите показват, че членовете на FOMC виждат низходящи рискове за икономическия растеж на САЩ идващи от Европа и темите около т.н. "Fiscal Cliff" (автоматичното повишение на данъците и автоматично съкращаване на държавните разходи от началото на 2013г., ако до тогава Конгреса и Сената на САЩ не постигнат споразумение за средносрочната и дългосрочна политика за понижение на огромния бюджет дефицит и държавен дълг).

Повечето членове на FOMC вижда като балансирани рисковете за инфлационните перспективи пред САЩ.

Повече от членовете на FOMC към FED са посочили, че те очакват запазване на Федералната фондова лихва в близките нива до мулата (в 0.00%-0.25% рейнджа) поне до средната на 2015г. което е по-дълъг период от предишния до към края на 2014г.

Като цяло Минутите от последното заседание на FOMC към FED не дават някакво нова инфлация на финансовите пазари относно бъдещата лихвена и парична политика на Федералния Резерв на САЩ.