"Тол системата е завера за милиарди" е водещo заглавиe на в. "Сега"

На 1 януари започва технологичната революция в събирането на пътните такси, а правителството третира данъкоплатците като аборигени и ги държи в неведение

Колко ще струва и как ще работи чудото за електронно събиране на пътните такси, наречено тол система? Въпросът се оказа с неподозирано висока трудност. Управляващите съумяха да превърнат важния инфраструктурен проект в гигантска завера, която, както се очертава, ще излезе скъпо на данъкоплатците.

Прочети още от статията на в. "Сега"

"ПИМК и "Тракия икономическа зона" още искат летище Пловдив", четем в "Капитал"

Обединението е вторият участник в концесионната процедура след отказалите се китайци. Община Пловдив пък поиска обекта от държавата

ПИМК и "Тракия икономическа зона" препотвърдиха интереса си към концесията на летище Пловдив. Това стана ясно от думите на Илиян Филипов, един от собствениците на транспортната ПИМК, пред "Капитал". "Разбира се, че го желаем и искаме да бъдем извикани да подпишем договор", каза той. Обединението между "Тракия икономическа зона" и транспортната ПИМК - "Консорциум Летище Пловдив", беше класирано на второ място.

Прочети още от " Капитал"

"2 млрд. лв. оборот се крият годишно с "пипнати" касови апарати" е заглавиe от в. "24 часа"

2 милиарда лева оборот може да излезе на светло, ако спрат измамите с фискални устройства, пресметнаха за "24 часа" експерти.

Заради зачестилите манипулации с устройствата за отчитане финансовият министър Владислав Горанов предложи за обществено обсъждане промени в наредбата за тях.

От 30 до 70% от оборотите може да укрие търговец с фини манипулации на фискално устройство, дори да е вързано онлайн с НАП, установили инспекторите.

15-минутно прекъсване на онлайн връзката с данъчните се оказвало достатъчно, за да бъдат изтрити 1/3 от операциите.

Прочети ще от в. "24 часа"

"Инжектират тен за 100 лева на плажа" извежда на първа страница в. "Монитор"

Препаратът се продава легално като царевицата, повиваша и либидото

Hапълно естествен тен, за който не трябва слънце, се инжектира по морето за 100 лева. Процедурата се прави на няколко пъти, а препаратът се продава съвсем свободно като царевицата на плажа, показа проверка на "Монитор".

Лекарството меланотан 2, което е тестово, не е нелегално, а само с няколко боцвания желаещите могат да се върнат с приятен загар и дори притеснително почернели въпреки надвисналите облаци и прогнозите за лошо време.

Прочети още от статията на в. "Монитор"

"Половината българи нямат пари за почивка това лято", четем във в. "Стандарт"

46 на сто от българите няма да имат възможност да почиват това лято, сочат данните от проучване на АФИС, направено в края на месец юли. Данните са от национално представително проучване на АФИС, осъществено в периода 20-25 юли т.г. Интервюирани пряко в домовете им са 1010 пълнолетни български граждани. 

Всеки четвърти българин, или малко над 24%, планира да почива през това лято. 12% са онези, които заявяват, че вече са използвали възможността за своята лятна ваканция преди края на юли. 

Нашето Черноморие все още е фаворит при избор на локацията. На него ще почиват 60% от имащите възможност.

Прочети още от в. "Стандарт"

"Европроектът на ужасите", пише "Капитал"

Ремонтът на водопровода и канализацията на Враца е най-дългият и най-зле планиран проект в България и все още може да фалира общината за десетилетия напред

Водният цикъл на Враца официално стана най-продължителният европейски проект в България. Новината от миналата седмица мина незабелязано, някак покрай останалите, но в кратко съобщение правителството реши да удължи срока за завършване на цикъла от юни 2018 г. на третото тримесечие на 2021 г.

Прочети още от в " Капитал"

"Фармаиндустрията е спонсорирала с 28 млн. лв. лекарите през 2017 г.", пише в. "Сега"

4 млн. лв. е ръстът на средствата, с които фармацевтичната индустрия е спонсорирала български лекари и здравни организации през миналата година в сравнение с 2016 г., съобщи Медиапул, позовавайки се на данните от годишното оповестяване на спонсорството на индустрията към медицинското съсловие. През 2017 г. фирмите са дали близо 28 млн. на лекари и здравни организации за участието им в научно-образователни събития като конгреси, лекции и предоставяне на консултантски услуги. Данните са само от 25-те членове на Асоциацията на научноизследователските фармацевтични компании, а не от цялата индустрия. Засега само те - от три години, оповестяват публично данните кого и как са спонсорирали, макар че, за разлика от предишните две години, информацията за 2017 г. не беше анонсирана и представена пред медиите, а само тихо се появи на сайта на асоциацията.

Прочети още от в. "Сега"

"Зеленчуците малко заради дъждовете, цените им се качват" пише в. "24 часа"

Делят зърното на такова преди и след валежите, цената е с 15% по-висока от 2017 г.

По-слаба реколта от зеленчуци заради валежите предвижда Центърът за икономически изследвания (САРА) към Института по аграрна икономика в бюлетина.

Производството на домати щяло да намалее тази година до 145 хил. тона, което е с 9% по-малко от 2017-а. При краставиците количеството ще е около 58 хил. тона. Най-голям спад ще има при производството от открити площи - до 9 хил. тона, докато през 2017 г. е било рекордно - 15 хил. тона. Предвижданията за пипера са да е 55 хил. тона.

Прочети още от в. "24 часа"

"Министър впечатлен от заплатите в "Асарел Медет"", пише в. "Стандарт"

"Впечатлен съм от социалната политика на "Асарел-Медет"АД и от инвестициите, които компанията прави в безопасни и здравословни условия на труд. Хората тук получават достойни възнаграждения. Впечатляващо е, че средната заплата при вас е два пъти по-висока от средната за страната в сектор "Добивна промишленост" и три пъти по-висока от средната за страната. Проектите, които сте реализирали чрез публично-частно партньорство с община Панагюрище, са за пример." Това заяви министърът на труда и социалната политика Бисер Петков, който посети "Асарел-Медет"АД на 2 август.

Прочети още от в. "Стандарт"