Научаването на нов език отнема време. Според експерти, които подготвят дипломати в САЩ, има такива, които биха могли да се научат за под една година. Или поне това важи за англоговорящите.
От Foreign Service Institute разглеждат 70 различни езика спорет тяхната трудност. Те са разделени в 4 различни категории.
Най-трудните влизат в категория номер 4, като в тях влизат арабски, мандарин, японски и корейски. За тях са нужни 88 седмици за научаване или над година и половина.
След тях са умерено трудните езици в група 3. Там влизат чешкият, хинди, руският, тайски, както и българският. Тяхното научаване би отнело близо година.
Останалите две категории са по-лесните за научаване езици особено за хора, говорещи английски. В това число влизат датски, холандски, френски, италиански, немски и индонезийски.
Източник: Quartz
Източник: Quartz
Източник: Quartz
Източник: Quartz
Източник: Quartz
Източник: Quartz
evmav
на 06.12.2017 в 00:18:44 #4А защо, като не те интересува, се интересуваш и я четеш статията?
psp_11
на 03.12.2017 в 17:44:55 #3И защо трябва да ни интересува за англосаксите кои езици са трудни или лесни?
Spotlight
на 03.12.2017 в 01:35:44 #2Хубаво си коментирал, но да беше прочел на "наблягането" - за англоговорящите.
veselin-alxandrov
на 02.12.2017 в 22:48:45 #1Автоматично преведена статия, без да се вложи никаква мисъл. ЕСТЕСТВЕНО, че най-лесните езици би трябвало да са тези от същата езикова група на този, който ги учи. За славяно-говорящ... това са сръбски, македонски, руски, украински, полски, чешки и т.н. За един турчин е много по-трудно да учи хърватски, отколкото за един българин, нали? За един турчин са най-лесни езиците от тюркската езикова група: азербайджански, казахски, киргизки, узбекски, татарски и от тоя сорт. За един италианец най-лесно е да учи език от романската езикова група: испански, френски, португалски, румънски... За един кюрд ... фарси, таджикски, дари, пущу и т.н. За холандеца - немски и английски