Проектът за тръбопровода Набуко се придвижи с още една крачка напред. На последната си среща в Анкара акционерите приеха поправки по концепцията за захранващата линия, съобщавата от централата на Набуко "Газпайплайн Интернешънъл" - компанията, която управлява проекта.

Две захраващи линии бяха потвърдени и свързаните инженерни работи вече са наредени, но поради политичкеската ситуация в момента, Набуко Газпайплайн Интернеешънъл не планира засега трета линия на турско-иранската граница.

Захранваща линия ще има на Турско-Грузинската граница и на Турско-Иракската граница. Планираният маршрут предлага широк набор от източници на захранване за газопровода Набуко, който ще получва газ от Азербейджан, Туркменистан и Ирак.

Набуко е проект с различни източници и като такъв няма да разчита на един единствендоставчик, за да работи тръбопроводът. Каспийският район и Близкият Изток са едни от най-богатите в света райони на газ и имат голям потенциал за износ на газ към Европа. В този смисъл те ще играят ключова роля както за диверсификацията на района, така и за сигурността на доставките. Инвестицията за тръбопровода е на стойност 7.9 милиарада евро.

Набуко ще подпомогне значително да се подобри сигурността на доставките на природен газ  за България, Турция и страните от Югоизточна, Централна и Западна Европа. Газопроводът Набуко ще премине 3300 км от Турция през България, Румъния и Унгария до Виена, близо до газохранилището Баумгартен. В момента акционери с дял от по 16.67%. в проекта са OMV Gas&Power, MOL, Transgaz, Български Енергиен Холдинг, BOTAS и RWE.

Планираният капацитет след крайната фаза е 31 милиарда куб. м. Общата финансова инвестиция, според оценката на проекта от лятото на 2008, е 7,9 милиарда евро. Строителните работи започват през 2011, първите газови доставки ще тръгнат през 2014.