РЗОК-Пловдив е установила 326 нарушения от 445 медицински проверки направени на стоматолози и 256 нарушения от 446 финансови проверки, съобщи Plovdiv24.com.

Според медията те са свързани  предимно  неизвършване  на дейности, вписани  в документацията, лекарства с  изтекъл срок на годност, както и неправомерно водене на медицинска дейност.

Сметката показва, че броят на нарушенията е 65.3% от броя на проверките или средно всеки 3 проверки установяват 2 нарушения.

Очевидно пловдивските стоматолози (плюс тези, които само се представят за такива) не са ревностни привърженици на Хипократовата клетва.

По данни на медията РЗОК-Пловдив изплатила към 4.52 млн. лева на стоматолози от началото на годината.

Надяваме се по-голямата част от парите да са отишли по предназначение, въпреки че, имайки предвид евентуалния брой неразкрити нарушения, надеждата ни е твърде оптимистична.