С четирите автобуса и с колите на мисията в Киев пристигнаха на ГКПП "Дуранкулак" близо 200 души - български, украински, германски и арменски граждани, както и граждани на Северна Македония.
Министър Теодора Генчовска отбеляза, че външно министерство е направило всичко възможно за извеждането на сънародниците ни от Киев, което се е случило със съдействието на българските служби за сигурност. По думите ѝ МВнР и Областна администрация на Варна са създали организация по настаняването на пристигналите от Киев наши сънародници и чужди граждани в хотели в морската столица.
Ситуационният център на външно министерство продължава да помага на желаещи български граждани да напуснат Украйна, отбеляза още министър Генчовска.