Властите в Испания обявиха, че са регистрирали още 565 починали от новия коронавирус (COVID-19) през последните 24 часа, като с това общият брой на жертвите от началото на епидемията в страната достигна 20 043 души, съобщават световните осведомителни агенции.

Вчера починалите бяха 585 души за едно денонощие. 

Испания с най-много новозаразени с коронавируса от седмица

Испания с най-много новозаразени с коронавируса от седмица

Общо заразените от началото на епидемията в страната вече са 188 068 души

От испанското здравно министерство уточниха, че броят на официално регистрираните заразени вече е общо 191 726 души от началото на епидемията. За последните 24 часа са регистрирани 3 658 новозаразени.

Освен това през последните 24 часа от COVID-19 са се възстановили 3 166 души, с което общият брой на възстановилите се от коронавируса в Испания вече е 74 662 души. Вчера новозаразените бяха 5 522 души. 

Увеличение на починалите от коронавирус в Испания

Увеличение на починалите от коронавирус в Испания

182 816 са заразените, а 74 797 са се възстановили

Испания е една от най-тежко засегнатите страни от пандемията в света. По брой на заразените тя се нарежда на второ място в света след САЩ, а по брой на починалите е на трето място след САЩ и Италия. По брой на жертвите на 1 млн. души население Испания е на второ място в света с 428 починали. На първо място е Белгия с 452 жертви на 1 млн. население.