Евентуалното излизане на Гърция от еврозоната няма да бъде драматично събитие за Европейския съюз. Това заяви европейският комисар за новите технологии Нийли Крус, цитирана от AFP, предаде агенция Фокус.

„Никой няма да умре, ако някоя страна напусне еврозоната", заяви Крус, подчертавайки, че тя не е „привърженичка" на подобно решение.
„Непрекъснато се говори, че ако една страна излезе или бъде принудена да излезе от еврозоната, цялата структура ще рухне. А това не е вярно", добави еврокомисарят.

Според Крус гръцките власти не показват достатъчно воля да приложат необходимите реформи. „Това започна да прилича на гръцка мантра - „не можем, не искаме", заяви еврокомисар Крус, като подчерта необходимостта от „доказателства за добра воля".

„Нямаме никаква увереност, че Гърция отива в добра посока", смята още Крус, добавяйки, че по въвеждането на реформите „има какво да се желае".
В заключение еврокомисарят посочи, че именно гръцките власти имат най-голямата отговорност да осигурят оставането на страната си в еврозоната.