Има две системи за регистрация на вируса Омикрон у нас - Националният център по заразни и паразитни болести и резервната - математическата, ако и двете не го засичат - или го няма, или, ако е тук, това са единични случаи, които не оказват влияние. Да се гадае дали Омикрон е тук или не, няма смисъл. Това заяви проф. Николай Витанов пред бТВ.
Очакваме, че Омикрон ще се разпространи малко по-бързо за разлика от делта варианта. Вирусът е по-бърз, за 3-4 седмици ще се разпространи, посочи той. По празниците се очаква да влезе, няма начин да го спрем по границите, след 4 седмици - по Ивановден, ще се бори за доминация и ще я постигне. Витанов очаква първата седмица или към средата на февруари 2022 г. да сме вероятно в петата вълна на пандемията.
Днес има хубава новина - случаите намаляват, включително и смъртните. Причините за високата смъртност у нас е недостатъчна ваксинация - ще трябва да се вземат мерки за останалите 70% неваксинирани. Витанов се надява новото правителство да намери начин да ги убеди.
На въпрос дали е нужен зелен сертификат в Народното събрание - щом премиерът Кирил Петков иска за МС, "това трябва да се очаква и за долните етажи", поясни Витанов. В България никога не е имало пълен локдаун, като във Великобритания, и няма какво да се редуцира още на мерките, но Омикрон ще ни постави пред избор, заболеваемостта се очаква да се повиши, вирусът е по-заразен, каза още веднъж математикът.
Областите, които се очаква да са най-засегнати, са София - град, София-област, Варна, Пловдив, най-слабо ще е в Смолян, Кърджали, Ямбол, Кюстендил. На въпроса защо Кърджали е единственият град, останал в жълтата зона, Николай Витанов поясни, че трябва да се види как са били ваксинирани хората от града.
До края на годината няма да се усети ръст по заразени заради връщането на учениците в клас. Според математикът е можело малко по-рано да се върнат децата в клас, но все пак и това ще спаси учебната година.
Ръст на заболели се очаква да има и по празниците, ще се регистрира по Ивановден - 7 януари. Зависи как ще спада текущата версия (делта вариант), около Нова година под 1000 случая.
halo
на 15.12.2021 в 20:17:54 #3Головодник, искам те за коледен подарък.
GolaVoda
на 14.12.2021 в 09:33:12 #2Уважаеми съграждани, Засилват се оплакванията от миокардит или инфаркт на миокарда след ваксинация. Понеже не-българското правителството на парашутиста от Канада ще засили натискът върху родители, деца и служители за провеждане на насилствена ваксинация, Ако не издържите на психологическия натиск и се ваксинирате, вземете мерки да проследите състоянието на сърдечно-съдовата си система. Инфаркта на миокарда може да се повтори фатално след първите проблеми с миокарда. Инфаркт на миокарда не се установява с ЕКЗ. За целта се използват биохимични маркери. Маркерите за прекаран инфаркт са Миоглобин, Мв изоензим на креатинкиназата, Тропонин I и Тропонин Т. Изследванията за тези маркери трябва да проведете, след като почувствувате сърдечно неразположение след ваксинация. Важно е да проследите състоянието си преди и след ваксинация като използвате и маркери за възпаление в сърдечната система: високочувствителен CRP (hsCRP) - също така плазменият протеин А, асоцииран с бременността (PAPP-A), плацентарният растежен фактор (PlGF) и други. Точно възпаление на миокарда се получава най-често след ваксинация!!! То показва повишен риск от инфаркт през следващите години. Обосновката на необходимостта от тези изследвания след ваксинация ще чуете в тези медицински източници. https://www.youtube.com/watch?v=LEBGl8MVE-c това е британски източник също така https://nymag.com/intelligencer/2021/06/israel-detects-link-between-myocarditis-and-covid-vaccine.html това е израелски източник. Само така можете да се предпазите и да потърсите отговорност за упражненото върху вас психическо и физическо насилие.. правете си изследвания на инфарктни маркери преди и след ваксинация. И проверете състоянието на сърдечната система с маркери за възпаление.
ce
на 14.12.2021 в 09:13:04 #1Екстрасенсите беха по-добри от тоя