Британска съпружеска двойка бе санкционирана с глоба от 100 лири стерлинги от хотелска управа, заради отрицателен отзив.
Семейство Дженкинсън квалифицира в социалните мрежи хотел "Бродуей" в Блекпул като "мръсен и зловонен коптор", пише агенция Франс прес, цитирана от БТА.
Недоволните граждани написали впечатленията си в сайта "Трип адвайзър".
Освен че хотелът в курортния град приличал на кирлив, мръсен, гнил и зловонен бардак, той бил управляван и от марионетки, пишело в оплакването.
Двойната стая струвала на семейството 36 британски лири.
Но г-н и г-жа Дженкинсън били неприятно изненадани, когато два дни по-късно установили, че от кредитната им карта били изтеглени 100 лири глоба.
Според клауза, фигурираща във формуляра за резервации, всеки публикуван критичен отзив щял да бъде санкциониран.
Г-н Дженкинсън заяви пред Би Би Си, че когато съпругата му е подписвала документа, тя е нямала очила, за да прочете тази клауза.
Кметството на Блекпул веднага предупреди собствениците на хотела да премахнат наказателната клауза, за да не бъде помрачаван имиджът на курортния град.



USD
CHF
EUR
GBP