Родната борса остава без посока при нищожна търговия. Броят на сключените сделки остава минимален (195), както и обемите, с три-четири изключения. Сред тях бяха акциите на ЕЛАРГ и Софарма, поименните компенсационни бонове и облигациите на Авто Юнион Груп, сделките с които формираха основната част (84%) от борсовия оборот на регулиран пазар, достигнал 897 хил. лв. По всички останали позиции се завъртяха книжа за не повече от 13 хил. лв., в повечето случаи и за по-малко от 5 хил. лв.
След повишенията предходната сесия, и петте борсови индекса отстъпиха към по-ниски стойности.
SOFIX 307.22 (-0.95%)
BG40104.80 ( -0.19%)
BGREIT56.17( -0.65%)
BGTR30 253.89 (-0.35%)
CGIX83.91 (-0.94%)
Най-силен натиск на SOFIX оказаха акциите на ПИБ и Каолин с над 3%-ни спадове по последна цена, BG40 бе натиснат най-силно от книжата на Фонд Имоти с близо 6% спад, BGREIT - от акциите на Актив Пропъртис, които паднаха с повече от 7%.
Освен, че бяха една от най-оборотните позиции за сесията, поименните компенсационни бонове станаха и предмет на най-много сделки - 22 при 13 и по-малко по другите позиции. След прехвърлени 263 хил. лота средната цена падна с 1.25% до 0.32 лв. Търгувани бяха и компенсаторни записи - в сделка за 11 хил. бр. на цена 0.16 лв., +1.19% ръст.
Търговията на БФБ си остава доста тънка

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО
Още по темата
Водещото днес
Истории
Новини
Борси и финанси
