
Целта е да бъде представена оперативната програма, както и възможностите за кандидатстване с проекти по нея.
Тази година органите на съдебната система ще могат да кандидатстват с проекти през май и през октомври, когато ще стартират нови процедури по ОПАК. Освен тях в конкурсите ще могат да участват и т.нар. конкретни бенефициенти, изрично посочени в оперативната програма като получатели на финансовата помощ от Европейския съюз.
Това са Министерският съвет, Министерството на държавната администрация и административната реформа, Министерството на финансите, Министерството на правосъдието, Агенцията по вписванията, Агенцията по обществени поръчки, Комисията за защита на конкуренцията, Институтът по публична администрация и европейска интеграция, Националният институт на правосъдието (НИП), Държавната агенция за информационни технологии и съобщения, Институтът по психология - МВР, Българската академия на науките, Центърът за преводи и редакции, Омбудсманът, Висшият съдебен съвет, Инспекторатът към ВСС, Върховният касационен съд, Втрховният административен съд, Прокуратурата на РБългария и Националната следствена служба.
НИП е и домакин на събитието. То се организира съвместно от Министерството на държавната администрация и административната реформа и Висшия съдебен съвет и е част от мащабната информационна кампания в изпълнение на Комуникационния план на ОПАК.