"Небостъргачи ще се строят около "Цариградско шосе" Търсят места на бъдещите "ситита"" пише в. "Труд"

Здравков е против строежа на 44-етажна сграда на бул. "България"

Небостъргачите в столицата ще се строят на специално обособени места. Такива "ситита" може да се обособят край бул. "Цариградско шосе" около метростанция "Интер Експо Център", както и при продължението на бул. "Царица Йоанна" с Околовръстното шосе, съобщи главният архитект на София Здравко Здравков по време на отчета си.

"В цял свят местата около жп гарите са така устроени (има небостъргачи - б.а.). У нас може да се действа северно от Централна гара. Защо не и в района на аерогарата, стига да го позволи Ръководство "Въздушно движение", поясни главният архитект. Според него високите сгради трябва да "вървят заедно - като овцете".

По думите му местата за бъдещото "сити" трябва да са повече от едно. Те ще бъдат определени в Закона за устройство и застрояване на Столичната община.

Прочети още от в. "Труд"

"ЕК настоява за по-стриктен надзор на банките" е водещo заглавиe на в. "Сега"

Брюксел критикува високите нива на сивия сектор и настоява за обективен механизъм за формиране на минималната работна заплата

Почти три години след банковата криза, свързана с фалита на КТБ, Европейската комисия отново настоява за по-стриктен контрол от страна на държавните регулатори - БНБ и Комисията за финансов надзор (КФН), върху банките и небанковите финансови институции. Заниженият или направо липсващ контрол бе сочен за основна причина за фалита на КТБ, при който "потънаха" около 5 млрд. лв. Само за изплащане на гарантираните влогове в трезора държавата даде 3.68 млрд. лв.

Прочети още от статията на в. "Сега"

"Търгът за тол-системата е временно спрян за пореден път", четем във в. "Капитал Daily"

Три жалби в Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) и поредно временно блокиране на процедурата за обществената поръчка за изграждане на тол-система у нас. Това е очакваният резултат, след като в четвъртък Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) поднови за пореден път търга за един от най-значимите си проекти, но с абсурдния срок от 25 часа за подаване на оферти.

В понеделник сутрин трябваше да стане ясно и чии са шестте постъпили предложения, но това не се случи, тъй като още в петък в Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) три компании подадоха жалби.

Търгът на стойност 200 млн. лв. прекъсва за пореден път по едни и същи причини, откакто беше първоначално обявен в началото на април миналата година.

Прочети още от в " Капитал Daily"

"ЕК отправи четири препоръки за България в областта на икономиката" е заглавиe от в. "24 часа"

Европейската комисия представи днес препоръките си за развитието на икономиката във всяка държава от ЕС.

Към България са отправени четири препоръки, сочат документите.

ЕК очаква през тази и следващата година нашата страна да подобри събираемостта на данъците, както и да ограничи "сивата икономика", особено по отношение на труда "на черно". Втората препоръка е да бъдат предприети последващи действия за оценка на финансовия сектор, особено по отношение на договорите за презастраховка, трудно оценимото имущество, свързаните лица. От нашата страна се очаква да подобри наблюдението над банковия и небанковия сектор в сътрудничество с властите на ЕС.

Прочети ще от в. "24 часа"

"Убийци и крадци на опашка за амнистия" извежда на първа страница в. "Монитор"

239 ОСЪДЕНИ ЗА ПРИЧИНЕНА СМЪРТ СА ПОИСКАЛИ ПОМИЛВАНЕ ПРЕЗ МИНАЛАТА ГОДИНА 56 затворници получили държавна прошка за последната петилетка

Убийци и крадци са най-големите мераклии за получаване на държавна амнистия от вицепрезидента. Това показва справка на "Монитор" в институцията.

Поне един на всеки трима осъдени за убийство у нас е подал молба с мерак за амнистия през миналата година. От данните става ясно, че пожелалите помилване през последните 5 години са 2155 души от общо 7361 пандизчии у нас

Статистиката показва още, че почти половината от помилваните затворници от 2011г. до началото на тази година са извършили убийство.

Прочети още от статията на в. "Монитор"

"Наоколо ври и кипи, да върнем казармата", четем във в. "Стандарт"

- Г-н Джамбазки, как ще се отрази на Обединените патриоти скандала с нацистките поздрави ? 

- Това е буря в чаша вода. Абсолютно несериозно обвинение. Достатъчно е да видите кои са политическите организации, които се възмущават, за да ви напуши смях. На първо място това е БСП. Партия наследница на БКП, която е подкрепяла споразумението Молотов-Рибентроп. Това се хората, които не са се извинили още за македонизацията на Пиринска Македония, не са се извинили и за лагерите след 1944 г. Нещо повече, по време на изборната кампания млад техен активист обясняваше, че е закъснял, защото трябвало да мъчи дядовци в мазе. И неговата лидерка, вместо да му врътне два шамара зад врата, само го потупа. Това си го спомняме всички. Втората организация, която бурно се възмущава, е ДПС.

Корпоративна партия, станала символ на корупция. И най-смешни са третата група, т.нар либерали, които са много антикомунистически настроени. Тези либерални болшевики, които включват и няколко соросоидни грантови издания, уж са антикомунисти, а работят с комунистите и всъщност повечето от тях са част от това минало.

Прочети още от в. "Стандарт"

"Какво да очакваме от стенограмата за КТБ", пише в. "Капитал"

Президентът Румен Радев по-скоро ще разсекрети разговорите, дори да получи отказ от някой от участниците, но в орязан вид

Първият участник в разговорите около кризата с КТБ през 2014 г., който се е съгласил да бъде оповестена стенограмата при президента Росен Плевнелиев от 29 юни 2014 г. е тогавашният председател на Народното събрание Михаил Миков. "Вече два пъти съм заявявал, че текстът трябва да се оповести, не виждам никакъв проблем в това. Всеки трябва да носи отговорност за думите си", каза за "Капитал" той. Миков дори отишъл в президенството, за да подпише съгласието.

Прочети още от в " Капитал"

"България удари джакпота с Мария Габриел в Брюксел", пише в. "Сега"

Ако се вярва на външната министърка Екатерина Захариева, "Мария Габриел е най-добрата кандидатура (за комисар), която България е можела да излъчи", защото е "изключително подготвена" за ресора цифрова икономика и цифрово общество. Захариева отправи по телевизиите молитви: "Дай боже, България да получи този ресор (...), което ще е голямо признание за страната ни", защото е "от ресорите на бъдещето". Както се казва, Господ чу молбите й, а бъдещето стана почти настояще, защото председателят на Еврокомисията Жан-Клод Юнкер одобри номинацията на 37-годишната Мария Габриел, като й повери тъкмо дигитализацията на Европа.

Прочети още от в. "Сега"