По подобие на държави като Франция и Германия, България ще влезе в съдебен спор с Европейската комисия по отношение достъпа до професията нотариус от страна на граждани на страни на ЕС и ЕИО (Норвегия, Лихтенщайн и Швейцария), съобщи Гергана Грънчарова на първото изнесено съвещание по европейски въпроси, провеждащо се край Варна.
От началото на 2007 г. срещу страната ни са започнати общо 103 процедури за нарушения в областта на синхронизиране на законодателството ни с европейските норми, предаде бг нес.
От тях приключени поради изпълнение на задълженията от страна на България са 72 случая. Към момента все още се проучват 31 случая, като в 14 от тях задължението е изпълнено и се очаква да се вземе решение за приключване на процедурата от Колежа на Комисарите на Европейската комисия.
От оставащите 17 случая, които все още се работят, 5 са свързани с разпоредби на данъчното законодателство, 4 са в областта на околната среда. Два са в областта на енергетиката и по един за биометричните данни, единния номер за спешни повиквания 112, ограниченията за откриване на аптеки у нас, в областта на ЖП транспорта и за патентни права.
Към 26 август тази година България е на престижното 5-то място от 27-те държави членки по процент на въведени в националното законодателство директиви на ЕС.
България и ЕК в съдебен спор
13.09.2008 18:13:10

Стамболов
на 15.09.2008 в 00:27:36 #3Какво да коментирам, след като картата на ЕС, която сте сложили е от 1995 г.? Новите 12 липсват.
lVlart!n
на 14.09.2008 в 08:57:24 #2" Ще се опитам да цитирам един Американски професор в Хелсинския университет, който казва,че в момента Китай е на нивото на Европа от преди 40 гидини. " Много голяма глупост е казал тоя американски професор. А нашето вагонче, то си върви с влака и вече няма откачане. RFID чип скоро и във вашата глава.
barabanista
на 13.09.2008 в 15:09:22 #1ЕС за пореден път показа защо БГ беше приета за член. Понеже члена е малък, поговорката, че размера няма значение, тук не важи. Този малък член се пръкна в обществото на развитите демокрации поради натиска на САЩ, заради геополитическото си положение и заради банановата управляваща върхушка. ЕС показа колко задружно са подлоги на НАТО, съответно САЩ с детските си изпълнения, свързани с Грузинската криза. По същия начин, по който реагираха на събитието, така са се подчинили и на заповедтта на Американските посланници да се приемат Балтийските страни, Полша и циганските вилаети Румъния и БГ. Жалка картина, водевил с размазан грим на палячо, плачещ пред кранчето с газ. Понеже малкия член си е малък и каквито инжекции да му се дават все ще си е малък, всички надстройки на общесвото, зависими от ЕС и такива,от които ЕС се нуждае за да провежда глобалната си икономическа политика, няма да се променят по естесвен път. Това все още не е ясно на пръдльовците от опърдените кресла в ЕК и ЕП и те все още се борят със законите на демокрацията да променят надстройка, създадена в тоталитарни условия, подсилени от Отоманско-източно-татарско-монголско влияние. Подобни цели на развитие на обществените органи се постигат с утвърждаването на нова философия на управление и селективност на ценности. Знам, че това звучи като ерес, но перефразирано на Балкански език (който искате вземете) това звучи като обявя на военна диктатура. Поне историята на този регион не познава ред и просперитет в нито една от тия мангало-татарски вилаети без наличието на диктатура. Ще се опитам да цитирам един Американски професор в Хелсинския университет, който казва,че в момента Китай е на нивото на Европа от преди 40 гидини. Тогава хората в Европа мечтаеха за собствено жилище, кола, ТВ, почивка в Гърция. Сега те го имат, ценностите им са други. Сега в Китай народа мечтае за тия неща. Т.е. управляващите в ЕП са от поколението, което е живяло съзнателен живот в изобилие. Дали това касае обаче БГ, те трябва да се замислят преди да си свалят ламарината от задника, когато Чичо Сам се разхожда със съответните атрибути, предназначени за размножаване.Иначе това вагонче, закачено на влакчето наречено ЕС може да се окаже доста тежичко.