На проведено вчера (10.12.2013 год.) общо събрание на облигационерите по емисия облигации, издадена от Балканкар-Заря АД-Павликени (4BUА) облигационерите са решили да удължат срока на падежа на облигационния заем с 6 (шест) месеца, като падежът на емисията бъде променен на 21.06.2019 г.

На събранието е решено още да бъде допуснато продажбата на дълготрайни материални активи, които са обезпечение по емисията и са собственост на емитента, съгласно приложен списък, като средствата от продажба постъпват изцяло по специална сметка при банката-довереник и могат да бъдат използвани единствено за погасяване на просрочени суми по емисията облигации.

При предсрочно погасяване на главница от страна на емитента в размер, който намалява дължимата главница по облигационния заем под 3 000 000 евро, размерът на дължимата лихва се променя на променлива лихва на база 3-месечен ЕURIBOR +3.00%, но не по-малко от 6.00% (на годишна база) за всички купонни плащания, след намаляването на главницата под 3 000 000.00 евро. По същество останалите параметри по емисия корпоративни обезпечени облигации с ISIN BG2100015077 на Балканкар Заря АД остават непроменени

Облигационерите упълномощават банката-довереник да свика ново общо събрание на облигационерите по емисията не по-късно от края на месец януари с цел приемане на решения относно допълнителни гаранции и промени в условията на емисията.