Преговорите за продажбата на BGI са продължение на сделката за iShares, най-бързо развиващото се инвестиционно поделение на BGI, което беше продадено на CVC Capital Partners за $4.2 милиарда през миналия месец.
В условията на сключената тогава сделка имаше клауза, според която може да се стреми да получи по-добра оферта за iShares от други места до 18 юни.
Банката трябва да плати $175 милиона неустойка на CVC, ако избере алтернативна оферта.
BlackRock управлява активи за $1 280 млрд. Изкупуването на BGI би дало на BlackRock огромен тласък в операциите на фондовите борси, една от най-горещите области в управлението на активи.
BGI оперира в 15 страни и управлява активи на стойност £1 047, като повече от половината от приходите на компанията са резултат от операциите на iShares.
При обсъждането на продажбата на BGI, Barclays вероятно ще привлече по-широк кръг от кандидати, сред които евентуално може да е Vanguard.
Днес акциите на Barclays поскъпват в Лондон 9.38 на сто, до 276.75 пенса, час след началото на редовната петъчна сесия.