Индустриалното производство в UK отбеляза спад с цели -1.7% м./м. през септември месец (при средните прогнози за спад с -0.6% м./м.) след спада с -0.5% м./м. през август. На годишна база, индустриалното производство в UK отбеляза спад от цели -2.6% г./г. през септември месец (при средните прогнози за спад с -1.6% г./г.) след спада с -1.0% г./г. за август месец (лека възходяща ревизия от -1.2% г./г.).

Промишленото производство в UK за септември покачи слабо с +0.1% м./м. (при средни прогнози на пазара за повишение с +0.3% м./м.) след солидния спад с -1.2% м./м. за август месец (лека низходяща ревизия от -1.1%м./м.). На годишна база, промишленото производство в UK отбеляза спад с -1.0% г./г. през септември месец (при средните прогнози за спад с -0.8% г./г.) след спада с -1.2% г./г. за август месец.

За трите месеца до септември (за Q3 на 2012г.), средното индустриално производство в UK покачва с +0.9% 3м./3м. (при предварителни данни за повишение с 1.1% които бяха калкулирани в предварителните силни данни за растежа на БВП на UK през Q3 с +1.0% 3м./3м.), а средното промишлено производство за трите месеца до септември покачи с 0.9% 3м./3м. Все пак повишението на индустриалното производство с +0.9% 3м./3м. през Q3 на годината е най-солидното от юни 2010г. насам.

Основна причина за разочароващо слабите данни за индустриалното производство в UK през септември е драматични спад на добива на петрол и природна газа, като добивът отбеляза спад с цели -20.9% м./м. - най-големият месечен спад от 1997г. насам. В същото време имаше солиден спад и на минни добив и този от кариерите с -15.3% м./м., което пък беше най-големият спад от февруари 1974г. насам.

Тези като цяло слаби данни може отново да повдигнат въпросите относно силата на икономическото възстановяване в UK след като предварителните данни за БВП на Острова за Q3 на годината показаха изненадващо силен ръст от +1.0% 3м./3м. с което де фактор се прекъсна икономическата рецесия в сила от Q4 на 2011г. до Q2 на настоящата година.

Днешните слаби данни може да усложнят и решението на Bank of England относно паричната и лихвената политика на банката на заседанието в четвъртък, както и прогнозите на анализатори и икономисти дали банката в крайна сметка може да обмисли ново повишение на своята програма за "количествени улеснения" (QE програмата за покупки на британски държавни облигации за 375 млрд.паунда).