Китай обича месо. Не, Китай много обича месо. Толкова, че само за десетилетие е увеличила вноса си на такова в мащаби, в каквито никоя друга голяма икономика не е разширила имопорта си на дадена група стоки за последното десетилетие.
По-конкретно може да се каже, че на азиатската страна са ѝ били достатъчни едва 10 години, за да скочи вноса ѝ на замразено говеждо месо цели 226 пъти. Иначе казано общата стойност на импорта на Китай се е увеличила от едва 29 милиона долара до цели 6,559 милиарда долара към днешна дата, а този обем продължава да расте, пише сайтът Quartz.
Основните доставчици на говеждо за Китай са Аржентина и Бразилия, които осигуряват около половината от вноса. Отчасти впечатляващият ръст се дължи на промените в предпочитанията на китайските потребители, които преминават повече към говеждото месо за сметка на свинското. Това дава отражение и върху световния пазар, като вдига цената на говеждото в глобален мащаб.
От друга страна нарасналият интерес към месото в Китай говори за нарастващото благосъстояние на населението там, както и за преминаването от традиционната за страната диета към тази, по-характерна за западния свят.
От сайта разглеждат още останалите групи внос, който се е увеличил най-много през последното десетилетие, като за целта вземам топ 12 държавите по население в света.
Изчисленията показват, че на второ място след Китай е Индия с ръст на импорта на жп локомотиви от 2 милиона долара до 243 милиона долара към днешна дата. Трети са Щатите с вноса на жп или трамвайни вагони - от 18 милиона до 339 милиона долара.
Любопитен е случаят с Индонезия, която е на четвърто място. Тъй като държавата внася отпадъци за рециклиране от други страни там най-голямо увеличение отчита именно тази категория - от 1 до 102 милиона долара.
Източник: Quartz
Източник: Quartz
djony
на 11.12.2019 в 09:03:46 #3An estimated 4.3 million new cancer cases and 2.9 million new cancer deaths occurred in China in 2018. Но обърнете внимание каква прекрасна бизнес възможност се открива пред следващия Джек Ма. 4,3 милиона нови раково болни всяка година, по 20-30-50 хиляди долара за химиотерапия за всеки един болен - има-няма 100-200 милиарда долара годишен оборот. Ще им продаваме медицински застраховки, след това ще ги "лекуваме" в нашите клиники и малко преди да умрат ще сме ги обрали до шушка, че и децата им може да задлъжнеят в опит да помогнат на родителите си. Ха-ха-ха.
djony
на 11.12.2019 в 08:36:36 #2Не колега! След още 10 години ще разберат, че нивото на заболели от рак и сърдечно съдови заболявания е дистигнало до това на развитите страни. Но статистиката показва, че са ни задминали по смъртност от рак. https://cancercommun.biomedcentral.com/articles/10.1186/s40880-019-0368-6 Cancer is the leading cause of death in China..... Compared to the USA and UK, China has lower cancer incidence but a 30% and 40% higher cancer mortality than the UK and USA, among which 36.4% of the cancer-related deaths were from the digestive tract cancers (stomach, liver, and esophagus cancer) and have relatively poorer prognoses.
Spotlight
на 11.12.2019 в 00:34:00 #1Значи 10 г им е било нужно за да разберат, че до сега са се тъпчели само с гарнитурата.