Лондон и Брюксел по-късно този месец ще се срещнат, за да договорят достъпа до финансовите пазари на Стария континент. Но даже и на фона на това, висшите служители на банките продължават да се стичат към Европа, предаде Zero Hedge.

Morgan Stanley, Barclays и Goldman Sachs са сред водещите инвестиционни банки, които са лидери и по изтегляне на служителите си от Острова. Новината идва в контекста на решението на Goldman Sachs да върне всичките си служители в офисите и да спре домашната работа.

"Фактът, че лондонските банки вече нямат свободен достъп до клиенти, базирани на континента, създава огромни проблеми за всички служители, но служителите от фронт офиса, които обикновено печелят най-много, намират прекъсванията за невъзможни за понасяне", посочват от Zero Hedge. "Например рамката след Брекзит изисква банкерите, изправени пред клиенти, винаги да имат "шаперон" от персонала винаги, когато говорят с клиенти."

Брекзит не е единственият проблем пред инвестиционните банки. Всъщност някои банкери предпочитат да се преместят в Европа и заради климата или други аспекти на начина на живот.

А за мнозина промяната е постоянна. Например работещите във френските банки избират да се върнат в страната, след като са прекарали в някои случаи години наред в Лондон.

Същевременно банки като Barclays и Goldman Sachs започнаха да подсилват офисите си в Париж и Франкфурт. Усилието им се подпомага от факта, че Greensill фалира и вече има немалко опитни банкери на пазара на труда.