Доларът е "слабо подвижен" във валутната търговия в четвъртък. Върху динамиката на неговия курс има две противоположни влияния - оказва се обаче, че политическите кризи във Вашингтон имаха по-голяма тежест от повишаването на лихвите в САЩ.

На заседанието си от 13-14 юни Федералният резерв на САЩ покачи за втори път през последните три месеца диапазона на основната лихвена ставка до 1,00-1,25 процента. Отбелязвайки също така за продължаващия ръст на американската икономика и пазара на труда, обяви начало на съкращаване на активите по своя баланс. Това означава, че Фед ще налива по-малко евтини пари във финансовата система, емитирайки по-малко държавни облигации.

Доларът се търгува слабо и без промяна на курса след публикациите за слаба инфлация в САЩ. Това накара инвеститорите да гадаят дали Фед ще покачи лихвите още едни път до края на годината.

Изострянето на политическото напрежение във Вашингтон оказва негативно влияние върху американската валута и доходността на държавните облигации.

Индексът на долара спрямо кошницата от основните 6 валути конкуренти показва нулева динамика и остава на ниво 96,938 пункта.

По отношение на японската валута "зелените пари" се колебаят почти без промяна на близо около 109,63 йени. Курсът на общата валута също така слабо се изменя и се намира на ниво $1,1217 за едно евро, падайки от седеммесечния пик -$1,1296, достигнат през нощта.