News.bg | Money.bg | Topsport.bg | Vsi4ko.bg | Finance.news.bg | Gladen.bg | Lifestyle.bg | Ibox.bg

Регистрация | Забравена парола?

Вход
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx/0.7.65

Фиксинг

09.02.2012
  • 1.47188 Понижение
  • 1.61599 Повишение
  • 1.95583
  • 2.33769 Понижение
  • 0.19057 Понижение
  • 0.23362 Понижение

още фиксинги

Борсов коментар

БФБ
Червеният цвят отново преобладава на БФБ

Активността си остава като цяло слаба - с общо 88 сделки за първите осемдесет минути и оборот за това време 165 хил. лв.

Преглед на печата

Преса
09.02.2012 г.

„Удариха ни 9 бала”, „Тази година плажовете наполовина”, „Само Борисов се оказа невинен за критичния доклад на ЕК”

Колко струва Facebook на дребно

Последна редакция: 20.11.2009, 15:34

Публикуване: 19.11.2009, 17:10

Автор: Спас Стамболски

Размер на шрифта: a a a

Макар компанията да не е публична, бивши и настоящи служители продават части от дела си в социалната мрежа

Публичният пазар от поне година е в очакване на решението на  Facebook кога ще направи своято първично публично предлагане(IPO), като по този начин даде шанс на всеки инвестор да придобие дял от най-полулярната социална мрежа в света.

Повече яснота за тази стъпка се очаква да има в следващите 12 до 18 месеца, но до тогава търговията с акции на компанията макар и на нерегламетирания пазар продължава.

Компании като SecondMarket SharesPost предлагат на бивши и настоящи служители на Facebook, както и на много други непулични компании да продават своите акции в компаниите на заинтересовани инвеститори.

По данни на Адам Оливери, който ръководи SecondMarket само са 4 месеца т.нар акции на компанията са нараснали с повече от 42% - от 14.77 през юли до 21 долара през този месец. Като това става във време, в което компанията отчете 300 млн. потребители.

По оценката на Оливери цена от 21 долара на акция оценява компанията на 9.5 млрд. долара.

Приблизително на толкова бе оценена компанията при последната голяма сделка с нейниа акции, когато руската Digital Sky закупи 2% от Facebook за 200 млн. долара, давайки стойност на дружеството от 10 млрд. долара

Преди 2 години, Microsoft взе 1.6% от капитала на Facebook за 240 млн. долара. При тази цена цялата социална мрежа беше оценена на 15 млрд. долара

Сподели: В Ibox.bg В Svejo




403 Forbidden

403 Forbidden


nginx/0.7.65

РЕКЛАМА