Над 200 хил. лв. привлече Дир.бг от IPO-предлагането на акциите си, става ясно от публикуваната рано днес информация в портала. Закупените акции са 74 813, като цената на закупуване е минимално-обявената от 2.70 лв. Максималната цена бе предвидена да бъде 3.30 лв., за една акция.
Акциите представляват 16.48% от цялото предложено количество от 454 000 броя обикновени, безналични, свободно прехвърлими и поименни акции, с номинална стойност един лев всяка, на първото от три години насам IPO.
"Ясно съзнавайки сериозната криза, в която се намират капиталовите пазари, както и очакванията за сложна 2012 г. ние все пак направихме тази стъпка към публичността, т.е. основната ни цел - да излезем на борсата, е изпълнена." е коментирал изпълнителният директор на Дир.бг Владимир Жеглов. "За нас това беше първа стъпка от изпълнението на стратегически план, който следваме, затова и планираното увеличение беше минимално – 10%."
С настоящото увеличение, капиталът на интернет компанията ще се увеличи до 4 614 800 лв. Преди увеличението 99.3395% от капитала на дружеството се държи от Дир.бг холдинг ЕАД.
Инвестиционен посредник по предлагането - Кей Би Си Секюритис – Н.В – клон България.
Дир.бг пласира 16.48% от предложените чрез IPO акции
ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО
Още по темата
Водещото днес
Истории
Новини
Борси и финанси
