Не се вижда какви са дългосрочните ефекти от някои идеи на правителството, не се вижда какво би се случило, ако се въведе семейното подоходно облагане, покасовото плащане на ДДС, ако започнат да се фиксират цените на арендата, смята икономистът Красен Станчев.

„Най-интересното, което се вижда в момента, е че се поставя въпросителна върху България. Тези въпросителни ще окажат негативно влияние върху чуждестранните инвестиции", допълни Станчев.

В предаването„Здравей, България" на Нова телевизия, освен него, 100-те дни на правителството коментираха експертите Емил Хърсев и Владимир Каролев.

„Има правилна визия какво да се прави в икономиката. Няма прекомерни обещания. Предизборните обещания са нещо, което е по-скоро желание", твърди Емил Хърсев.
Според икономиста колкото по-универсално е подоходното облагане, толкова по-добре.

Икономистът Владимир Каролев заяви, че за първи път вижда социален министър, който много добре прозира проблемите.

Всички прогнози в енергетиката са за поскъпване на тока за бита с между 30 до 40% в следващите три до четири години, посочи Емил Хърсев.

Тезата му подкрепи и икономистът Владимир Каролев. Според него може и да се случи обещаното поевтиняване на тока с още 5 на сто, но после ще има по-голямо поскъпване.

Каролев твърди, че проблемът с голямото покачване в цената на тока, с около 13-16% през миналата година, се корени в това, че в предишните три години цената на електроенергията не се увеличаваше.

„Ако кабинетът на ГЕРБ беше позволил на ЕРП-тата поне с инфлацията да увеличават годишните си цени, нямаше да има никакъв проблем. В икономиката, когато една цена се задържа, а междувременно се трупа инфлационен натиск, то цената рано или късно, трябва да стигне до равновесно ниво", обясни Владимир Каролев.