Този път обаче инвеститорите подхождат по по-различен начин, като са си взели поука от последното „опарване". В момента на пазара се използват сложни системи за диверсификация на риска, които да бъдат от полза при неочаквани обрати в която и да е страна по света.
Много от финансовите специалисти реализираха печалби от тайландския бат и цените на облигациите във вторник, след започването на военния преврат. Тогава пазарите предложиха невероятни условия за бърза печалба, от която се възползваха най-бързите и съобразителни на пазара.
Много от инвеститорите са станали прекалено предпазливи по отношение на развиващите се пазари в следствие на големия крах от 1996-1997 г. В момента се правят много по-трезви преценки, на кой пазар да се инвестира и кой пазар да се пренебрегне.
Инвеститорите внимават много повече сега дали да поверят парите си на страни с големи дисбаланси. В същия ред на мисли, инвестирането в развиващи се пазари сега е доста по сложно и трудно за диверсифициране на рисковете.
Примерно, не би трябвало да сте спокойни, че сте се застраховали от рисковете на пазара само защото държите парите си във Филипините и Индонезия. Трябва да се знае, че и двете страни се движат в една и съща посока, когато се случат негативни събития в Азиатския регион.
Трябва да се избират различни по икономическа ориентация страни. За пример, анализаторите отново дават Азия. Ако разпределите инвестициите си в Индонезия и Корея, това вече е по-сериозна диверсификация. По принцип, когато цените на петрола падат, икономиката на Индонезия ще пострада, но тази на Корея ще започне да напредва много по-бързо.
Факт е, че за миналата година, развиващите се страни като Русия, Бразилия, Индия и Китай са получили повече нетни чуждестранни инвестиции от САЩ.
daniele de rossi
на 23.09.2006 в 11:09:41 #3по принцип им ниско нивото във всичките им медии и в по-масовите дисциплини е нормално да привличат по-невзискателните читатели. тук няма да стане така работата обаче.
Svetlozar
на 23.09.2006 в 03:02:45 #2или по-скоро може да се каже нищо .Просто няколко реда под привлекателно заглавие ,ако искате да привлечете специализираната публика трябва да се постараете повече ,иначе ще се получи обратният ефект. Защо да чета икономическа информация от тук?Не мога да си отговоря засега.
Svetlozar
на 23.09.2006 в 02:57:17 #1Статията е пример как с много думи може да не се каже нищо