Излишъкът по балансът на текущата сметка на Еврозоната (на сезонно-осреднена база) за август се разшири слабо до +8.8 млрд.евро (при прогнози за по-голям излишък в размер на +10.5 млрд.евро) спрямо излишък за +8.1 млрд.евро през юли месец (низходяща ревизия от излишък за +9.7 млрд.евро).
Излишъкът по балансът на текущата сметка на Еврозоната (на неосреднена база) за август се сви рязко до +7.2 млрд.евро спрямо излишък за +14.3 млрд.евро през юли месец (низходяща ревизия от излишък за +15.9 млрд.евро).
Търговският баланс (на сезонно-осреднена база) в Еврозоната за август е на излишък от +10.2 млрд.евро след излишък за +6.2 млрд.евро през юли (низходяща ревизия от +7.5 млрд.евро).
Нетните портфолио инвестиции в Еврозоната за август покачват с +7.8 млрд.евро, но след +25.4 млрд.евро за юли месец, докато нетните директни инвестиции за август показват пореден месец отлив в размер на -11.2 млрд.евро след отлива за -7.2 млрд.евро през юли месец. Така комбинираните нетни портфолио и директни инвестиции в Еврозоната за август показват отлив от -3 млрд.евро след вливане с +18 млрд.евро за предходния месец.
Нетните инвестиции в акции в Еврозоната за август покачват с +12.9 млрд.евро след отлив с -4.6 млрд. евро за юли, а нежните инвестиции в държавни облигации покачват с цели +28.0 млрд.евро след отлива с -3.6 млрд.евро за юли.
Като цяло данните са смесени до малко по-слаби от очакванията (що се отнася до по-малкия от очакванията излишък по баланс на текущата сметка). Но все пак поредното повишение на търговския излишък за август е сигнал, че Еврозоната успя да разчита на по-добрия си износ за сметка на свития внос и свито вътрешното потребление и така региона все още запазва своята глобална конкурентоспособност.