От тази зима Комисията за защита на потребителите обръща по-сериозно внимание на обявите за туристически почивки, предлагани в интернет, съобщи Дамян Лазаров, председател на комисията, предаде агенция „Фокус".

По думите му във виртуалното пространство са се появили изключително атрактивни оферти и той апелира към представителите на туристическия бранш и медиите да сигнализират при съмнение, за да бъде преустановена тази престъпна дейност още в зародиш.

Според него на този етап няма сигнали за такива обяви за летния туристически сезон, но браншът трябва да бъде готов и да реагира при появата на такива измамни схеми.

Лазаров бе категоричен, че комисията ще бъде безкомпромисна при установяването на подобен вид измами и подчерта, че се работи съвместно с МВР.

„Взаимодействието с тези служби е точно работеща и ние разчитаме на помощта на бранша", добави Дамян Лазаров. Той заяви, че всички сигнали, които бъдат подадени от хотелиерите, туроператорите и медиите ще бъдат проучени и лицето, което е спекулирало и направило опит да измами хората, ще бъде заловено.

Опитите от зимата трябва да са сигнал за бранша и специализираните органи и тези измами да се предотвратят съвсем в началото.