"Нито една страна не може по свое желание да откаже енергийно сътрудничество с Русия", заяви президентът Путин, цитиран от РИА "Новости" в коментар за бъдещето на проекта "Южен поток."

"Ситуацията винаги е сложна", добави Путин. "Спокойно е единствено тогава, когато Русия получава хуманитарни помощи; в момента в който Русия стане силна, ситуацията се усложнява."

"Ние винаги искаме да съдействаме, другите също искат да с съдействат с нас, даже ще съдействат активно, не се съмнявам в това", каза президентът.

Той добави, че много страни по света имат интерес към арктическите залежи на Русия.

"Без да преувеличавам, мога спокойно да кажа, че светът ще се нуждае от нашите резерви; това означава, че ще трябва да си съдействаме. Няма да обърнем гръб на никого, стига да иска да съдейства с нас", заяви Путин.