Това каза банкерът Левон Хампарцумян пред БНТ. Той смята, че ще разберем кога е било дъното на кризата, чак когато тя отмине.
Хампарцумян обясни, че в условията на криза е необходимо да се печатат пари, но след края й те трябва да се изтеглят. Но ако това се направи прекалено рано, може да не се постигне този ефект. Финансистът прогнозира повишаване на инфлацията за няколко години.
За България това не е толкова лошо, защото това ще балансира българския лев, допълни той.
Хампарцумян обясни, че преди кризата правилата за кредитиране в България са били по-строги от средното за Европа, така че действително тя е влязла в кризата по-подготвена, отколкото в предишната.
Той посъветва да се вземат кредити, само когато потребителите имат нужда от това.
Прогнозират повишаване на инфлацията за няколко години
06.04.2009 17:40:33
anonimen11
на 06.04.2009 в 23:09:43 #3Какъвто му е погледа, такива са и заплатите на служителите му.
Kihano6
на 06.04.2009 в 21:44:07 #2"в условията на криза е необходимо да се печатат пари, но след края й те трябва да се изтеглят." Нека даде пример където това е направено? Е да, ако ги предозираш може да се наложи да ги изтегляш, а тогава пък ще излезе, че много си изтеглил, а накрая някой си от Бусманци ще се изкаже и всички ще хукнат да си продават левовете ... Икономическия хаос няма контрол и регулация.
Abaris
на 06.04.2009 в 18:44:45 #1"Хампарцумян обясни, че преди кризата правилата за кредитиране в България са били по-строги от средното за Европа" Глупости! В България на практика нямаше правила и се отпускаха кредити на Сульо и Пульо. Според много мои познати чужденци, хора с подобни доходи не биха имали никакви шансове за кредит в нормалните страни. Строгите правила за кредитиране се въвеждат в момента. И това би трябвало да нормализира цените на недвижимите имоти.