Университетите в САЩ вече не са най-добрата люлка на знанието, тъй като американските висши учебни заведения са изместени от школата на Острова.
С тежката корона вече се окичи Великобритания, като страната измести САЩ от първото място, на което се бяха настанили през изминалата година.
Това е първият път от 13 години насам, в който САЩ не е на първото място в класацията The Times Higher Education.
Подборът нарежда университетите по света, като обхваща близо 1000 висши учебни заведения от 79 страни по разнообразни критерии – от ниво на преподаване до международна перспектива на възпитаниците на висшето учебно заведение.
Всъщност един от най-престижните и многовековни университети на Острова е новият лидер в класацията за най-добър университет, като избутва Калифорнийския технически институт на втората позиция.
Въпреки това, САЩ все още доминират в класацията с най-много висши учебни заведения, влизащи в топ 10, а около 15 на сто от общо всички университети в класацията са американски.
Ето го и списъка с топ 10 на най-добрите висши образователни институции за 2016/2017 година:
10.Университетът в Калифорния и висшето учебно заведение в Чикаго, САЩ
9.Федерален технологичен институт в Цюрих, Швейцария
8.Имперски колеж в Лондон, Великобритания
7.Принстънски университет, САЩ
6.Университетът „Харвард”
5.Масачузетски технологичен институт, САЩ
4.Кеймбриджки университет, Великобритания
3.Станфорд, САЩ
2.Калифорнийски технологичен институт, САЩ
1.Оксфорд, Великобритания
балкандо
на 23.09.2016 в 22:24:08 #3Най-добри са частните учители на Рокфелер и Ротшилд. Техните възпитаници започват с шестцифрени месечни доходи още преди да завършат. Предполагам защото са гениални В комерсиалната цивилизация тези класации са част от рекламата и зарибяването на кандидат-студенти. Реално всеки университет и училище в първите сто са достатъчно добри, за да може човек нещо да научи в тях. Стига да иска знание. Документ може да вземе и от "Свободния" и всяко друго наше висше учебно заведение. Класацията показва, кои заведения дават гаранция към документа
M6
на 23.09.2016 в 09:55:54 #2Завършваш един от тези университети и още преди да си завършил имаш работа и като вземеш дипломата започваш с примерно 10 000 долара на месец. А boycho-nikolov , който много знае, въпреки, че не е ходил и на 50% от лекции и упражнения си търси работа 6 месеца и накрая започва нещо за 600 лв ( 345 долара) не по специалността! Това е разликата!
boycho-nikolov
на 23.09.2016 в 09:03:13 #1Завършваш един от тези "престижни" университети и какво? Ако не си от номенклатурата нямаш абсолютно никакъв шанс. Между другото аз съм завършил висше в България и съм толкова подготвен, че доста от тези завършили в чужбина мога "да ги сложа в джоба си". Ако не вярват може да премерим сили и ще им докажа.