Индексът се покачи с 40.47 пункта и затвори на 13,668.11. Добрите новини също така вдигнаха по-нагоре и по-широкия индекс Standard & Poor's 500, който затвори с 5.72 базови пункта по-виоко, на 1,536.34, чупейки рекорд, поставен още по времето на технологичния бум от 2000.
Активността в изкупуванията на компании също насърчи възходящата тенденция на американските акции.
„Сегашният възход в икономическата активност продължава да е предизвикателство срещу аргументите, че спадът в недвижимите имоти ще задуши експанзията", казва за BBC експерт от Citigroup.
През последните месеци зачестиха притеснения изразявани от експерти, че американската икономика се е разболяла: ръстът й е с най-слабо темпо от четири години насам. За забавянето се обвиняваше на първо място влошаването на пазара на недвижими имоти и също така разширяващата се пропаст в баланса на външната търговия.
Обаче икономистите разглеждат позитивно последните данни за заетостта в САЩ, които показаха, че през май са създадени 157,000 нови работни места. Това, съчетано с данните, че увеличението на работните заплати е било едва 0.3%, тоест заплахата от инфлация е намаляла, е хубава новина за американската икономика.
„Днешният сравнително силен доклад за заетостта увенча още една седмица с индикатори, говорещи за смел скок в ръста на второто тримесечие до 3.0%", добавил е интервюираният банкер.
На фона на добрите макроикономически данни, за доброто представяне на Dow помогнаха и пазарните спекулации за множество изкупувания и сливания, включително и на медийната група Dow Jones.
Фамилията Банкрофт, която контролира собственика на Wall Street Journal, заяви, че ще има предвид офертата за изкупуване от $5 млрд. отправена от News Corporation на Рупърт Мърдок, както и други евентуални бъдещи оферти.